ΥποβολΗ ΑΙτησης–ΔΗλωσης μαθητΩν/τριΩν για συμμετοχΗ στις ΠανελλαδικΕς ΕξετΑσεις Ετους 2021

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές.

Σύμφωνα με σχετικές Υπουργικές Αποφάσεις που δημοσιεύτηκαν, για τις πανελλαδικές εξετάσεις του έτους 2021, μέχρι το τέλος Νοεμβρίου οι μαθητές θα πρέπει να υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση, μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) στη σχολική τους μονάδα, η οποία και θα καταχωριστεί ηλεκτρονικά.

Ως εκ τούτου, για φέτος, ΜΟΝΟ οι μαθητές θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση στην προθεσμία από την Τετάρτη 25 ως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου.

(Οι απόφοιτοι θα υποβάλουν την Αίτηση-Δήλωση σε προθεσμία που θα οριστεί και θα ανακοινωθεί σε επόμενο στάδιο.)

Κατεβάστε την αίτηση πατώντας ΕΔΩ

Οδηγίες για την συμπλήρωση της αίτησης θα βρείτε ΕΔΩ

Αφού συμπληρωθεί η αίτηση, αποστέλλεται στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Σχολείου: mail@1epal-sifnou.kyk.sch.gr

Δείτε αναλυτικά όλη την εγκύκλιο πατώντας ΕΔΩ